Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  OLD TRAFFORD

OLD TRAFFORD


Old Trafford

 

Adresas: Sir Matt Busby Way, Old Trafford, Greater Manchester, England
Atidarytas: 1910 m. vasario 19 d.
Komanda: Manchester United F.C.
Statybos kaštai: £90.000 (1909)
Architektas: Archibald Leitch (1909)
Talpa: 75,811

Aikštės matmenys: 105 x 68 m.

 

"Old Trafford" - "Manchester United" klubo namų stadionas, talpinantis 75 811 žiūrovų. Jis yra antras pagal didumą Anglijoje - jį lenkia tik legendinis Londono "Wembley". Europoje "Old Trafford" pagal dydį yra vienuoliktas. Stadiono ilgis yra apie 0,8 kilometro.

Nuo 1910 metų "Old Trafford", kurį Seras Bobby Charltonas yra pavadinęs 'Svajonių teatru', yra "Manchester United" klubo namai. 1941-1949 metais "Man Utd" futbolininkams teko rungtyniauti vietinių konkurentų "Manchester City" stadione "Maine Road", nes Antrojo pasaulinio karo metu "Old Trafford" buvo subombarduotas vokiečių bombų.

Stadionas buvo atnaujintas bei du kartus didinama jo talpa. Norint beveik pasiekti pradinį 80 tūkstančių vietų skaičių, šiaurės, vakarų ir rytų tribūnos buvo papildytos papildomomis eilėmis. Ateityje planuojama rekonstruoti pietinę tribūną, tuomet vietų skaičius gali išsaugti net iki 90 tūkstančių.

Kol buvo rekonstruojamas didžiausias šalyje "Wembley" stadionas, 'Svajonių teatre' dažnai vyko FA Taurės pusfinalio rungtynės bei Anglijos nacionalinės rinktinės varžybos. Čia taip pat vyko 1966 Pasaulio ir 1996 Europos čempionatų dvikovos, 2003 metų UEFA Čempionų lygos finalas.

Rekordas pasiektas 1939-aisiais, kuomet 76,962 žiūrovų stebėjo FA Taurės pusfinalio rungtynes tarp "Wolverhampton Wanderers" ir "Grimsby Town".

 

Stadiono statyba ir pirmieji metai

 

Iki 1902 metų "Manchester United" buvo žinomi kaip "Newton Heath" ir iki "Old Trafford" pastatymo rungtyniavo "North Road", o po to "Bank Street" stadionuose. Šių stadionų aikštės kokybė buvo klaiki, o "Bank Street" dar kentėjo ir dėl kaimynystėje esančių gamyklų skleidžiamų dūmų debesų. Galiausiai nuo bankroto klubą išgelbėjęs Johnas Henry Daviesas 1909 metais nusprendė, jog "Bank Street" netinka komandai, ką tik laimėjusiai Anglijos čempionatą bei FA taurę, todėl rėmė naujo stadiono statybas. Žinomas kaip pinigų vėjais nemėtantis žmogus, Daviesas stadionui ieškojo tinkamos vietos, kol ją rado šalia Bridžvater kanalo.

 
"Old Trafford" 1910 metais

 

Projektavimo darbai buvo patikėti škotų architektui Archibaldui Leitchui. Stadioną norėta padaryti 100 000 vietų. Planuota, jog pietinėje tribūnoje po stogu bus sėdimos vietos, o likusiose trijose tribūnose žmonės galės stovėti po atviru dangum. Statybos darbai kartu su žemės pirkimu turėjo kainuoti 60 tūkstančių svarų, tačiau didėjant išlaidoms būtų prireikę papildomų 30 tūkstančių norint pasiekti 100 tūkst. vietų skaičių. Todėl klubo sekretoriui J. J. Bentley pasiūlius, stadiono talpa sumažinta iki 80 000. Nepaisant to, tais laikais, kai sumos už žaidėjus siekdavo 1000 svarų ribą, statybos kaštai tik dar labiau paskatino žmones klubą vadinti "Pinigų maišai United". Šis epitetas buvo prilipdytas, kai "Man Utd" savininku tapo J. H. Daviesas.

 

Stadiono statybos darbus, kurie buvo baigti 1909 metų pabaigoje, prižiūrėjo Messrsas Brameldas bei Mančesterio Smithas. Atidarymo rungtynės vyko 1910 metų vasario 19 dieną, kuriose susitiko "Manchester United" bei "Liverpool". Naujojo stadiono šeimininkams nepavyko pergale pradžiuginti savo sirgalių - svečiams nusileista 3-4. Po mačo buvo galima išgirsti susitikimą stebėjusio žurnalisto žodžius: "Tai pati gražiausia, erdviausia ir nuostabiausia arena, kokią esu matęs. Futbolo pasaulyje jai negali prilygti niekas. Tai yra garbė Mančesteriui ir namų komandai."

 

Antrojo pasaulinio karo metais

 

"Old Trafford" Antrojo pasaulinio karo metais

1936 metais prasidėjo 35 tūkst. svarų kainavusi renovacija, kurios dėka virš "United Road" tribūnos (dabar vadinamos Sero Alexu Fergusono vardu) buvo pastatytas 80 jardų stogas. 1938 metais stogai atsirado ir pietiniuose kampuose. Prasidėjus Antrajam pasauliniui karui kariuomenė išleido oficialų įraštą, kuriame teigiama, jog "Old Trafford" bus naudojamas kaip sandėlis. Nepaisant to, futbolo arenoje ir toliau vyko rungtynės, tačiau vokiečių antpuolis 1940 metų gruodžio 22 dieną apgadino stadioną, todėl per Kalėdas vykęs mačas su "Stockport County" buvo nukeltas į svečių areną.

 

Į "Old Trafford" futbolas sugrįžo 1941 metų kovo 8 dieną, tačiau po trijų dienų įvykęs dar vienas vokiečių reidas suniokojo didžiąją dalį stadiono. "Man Utd" savininko Jameso W. Gibsono spaudžiama Karo nuostolių komisija sutiko duoti 4800 svarų griuvėsiams pašalinti bei beveik 18 tūkst. svarų tribūnų atstatymui. Vykstant rekonstrukcijos darbams "Man Utd" vadinamas 'namų' rungtynes žaidė kaimynų stadione "Maine Road". Už tai "United" kas metus buvo priversta sumokėti 5000 svarų bei tam tikrą procentą nuo pajamų už bilietus.

 

Klubo skolos jau siekė 15 tūkst. svarų. Po 10 metų be lygos varžybų "Old Trafford" pagaliau vėl buvo atidarytas 1949 metais. Pirmosios rungtynės įvyko rugpjūčio 24 dieną, kuriose 41 748 žmonių stebėjo kaip "Man Utd" 3-0 sutriuškino "Bolton Wanderers".

 

Tolimesni patobulinimai

 

1951 metais pagrindinei tribūnai buvo sugrąžintas stogas, o 1959-aisiais stogas atsirado ir virš "Stretford End" (vakarinės tribūnos). Tam, kad Europos taurių mačus komanda galėtų žaisti "Old Trafford" stadione, klubas investavo 40 tūkst. svarų į reikiamo apšvietimo instaliaciją. Norint išvengti šešėlių aikštėje, dvi stogo dalys pagrindinėje tribūnoje buvo išardytos. 1957 metų kovo 25 dienos rungtynėse su "Bolton" pirmą kartą išbandyti nauji prožektoriai.

 

Tvarkoma rytinė tribūna

Dabar "Man Utd" aistruoliai galėjo stebėti mėgstamos komandos varžybas ir naktį, tačiau kai kuriems sirgaliams vaizdą užstodavo kolonos, prilaikančios stogą. Artėjant 1966 metų Pasaulio čempionatui buvo imtąsi veiksmų ir likus metams iki turnyro šiaurinės tribūnos kolonos buvo išgriautos, o stogas modernizuotas. Buvo pastatytos pirmosios VIP ložės britų stadionuose. Ilgalaikis planas buvo padaryti "Old Trafford" dubens formos, kad stadione susirinkę aistruoliai galėtų sukelti kurtinantį triukšmą.

 

1973 metais pastatytas stogas aplink stadiono perimetrą. Tribūnose šalia švieslentės talpa padidinta 5500 vietų. Senoji rankinio valdymo švieslentė pakeista į naują elektroninę. Tribūnų stogai atnaujinti bei modernizuoti, todėl buvo galima pakeisti senąjį apšvietimą. 1985 metais padidintas sėdimų vietų skaičius iki 25 686 (iš viso stadionas talpino 56 385 žiūrovų).

 

Su kiekvienu stadiono atnaujinimu vietų skaičius vis mažėjo. Devintajame dešimtmetyje nuo pradinio 80 tūkst. vietų skaičiaus nukrito iki maždaug 60 tūkst. ir tai nebuvo pabaiga. Buvo priimti nauji įstatymai, dėl kurių visi pirmojo ir antrojo diviziono klubai turėjo padaryti visas vietas sėdimas. Dėl rekomendacijų įvykdymo "Old Trafford" vietų skaičius sumažėjo vos iki 44 tūkst. Tačiau dėl skinamų pergalių klubas po truputį didino vietų skaičių ir dabar stadionas talpina beveik 76 tūkst. žiūrovų.

 

Tribūnos

 

"Old Trafford" planas

"Old Trafford" stadiono aikštė yra apsupta keturių pilnai sėdimų tribūnų - Sero Alexo Fergusono (šiaurinės), rytinės, pietinės ir vakarinės. Kiekviena tribūna turi bent po du aukštus, išskyrus pietinę, kuri turi tik vieną dėl konstrukcijos apribojimų. Žemutinis aukštas yra išskirtas į viršutinę ir apatinę dalį.

 

Sero Alexo Fergusono tribūna, anksčiau žinoma kaip "United Road" bei šiaurinė, turi tris aukštus ir talpina daugiausiai iš visų tribūnų - 26 tūkst. žiūrovų. Prieš tai ši tribūna turėjo tik vieną aukštą, tačiau 1996 metais buvo atnaujinta. Būdama pagrindine stadiono tribūna ji turi keletą populiarių lankytojų vietų - "Red Cafe" (teminis "Manchester United" restoranas/baras), muziejų bei trofėjų kambarį. 2011 metų lapkričio 5 dieną tribūna buvo pervadinta į Sero Alexo Fergusono tribūną, minint trenerio 25-uosius metus už klubo vairo.

 

Priešingoje pusėje stovi pietinė tribūna, kuri anksčiau buvo pagrindinė "Old Trafford" tribūna. Ji yra tik iš vieno aukšto ir čia daugiausiai renkasi VIP asmenys, spaudos atstovai. Šioje tribūnoje taip pat yra pagrindinės televizijos kameros, todėl tiems, kurie nesilanko stadione, yra mažiausiai matoma. Televizijų studijos yra įrengtos tribūnų kampuose - "MUTV" televizija rytiniame, o kitos kaip "Sky" ar "BBC" - vakariniame.

 

Trenerių ir atsarginių žaidėjų suoleliai, esantys pietinėje tribūnoje, yra pakelti, kad būtų matomas geresnis aikštės vaizdas. Tarp abiejų suoliukų yra senasis žaidėjų tunelis, naudotas iki 1993 metų. Jis yra vienintelė išlikusi pradinio, 1910 metais statyto stadiono dalis, išgyvenusi vokiečių bombų atakas. 2008 metų vasario 6 dieną, minint aviakatastrofos Vokietijoje 50-ąsias metines, tunelis buvo pavadintas Miuncheno vardu. Dabar naudojamas tunelis, iš kurio į aikštelę žengia futbolininkai, yra pietvakariniame kampe.

 

Vaizdas į "Stretford End"

Turbūt geriausiai žinoma "Old Trafford" tribūna yra "Stretford End" (vakarinė). Tradiciškai čia renkasi ištikimiausi ir daugiausiai triukšmo keliantys "Manchester United" sirgaliai. Suprojektuota talpinti 20 tūkst. žiūrovų, "Stretford End" buvo paskutinė tribūna, padengta stogu, bei paskutinė, kurioje visos vietos atnaujintos į sėdimas. 2000 metais pastatytas antras aukštas ir į jį persikėlė dauguma aistruolių iš senosios "K tribūnos", priekyje iškabindami plakatus bei vėliavas.

 

Rytinė tribūna, dar vadinama "Scoreboard End" dėl švieslentės, talpina 12 tūkst. žiūrovų. Iš čia rungtynes stebi priešininkų sirgaliai, taip pat neįgalūs žmonės. Už tamsintų stiklų fasado yra klubo administracinis centras, tarp jų - oficialaus "Manchester United" žurnalo "Inside United" bei tinklalapio darbuotojų kabinetai ir kiti departamentai.

 

Plakatai

 

 

 

 

 

 

 

Istorinės datos:

1910 m. - pirmosios "Manchester United" rungtynės Old Trafford stadione. Varžovai - "Liverpool".

1941 m. - Antrojo pasaulinio karo metu bombos suniokojo didžąją dalį stadiono

1957 m. - pirmosios rungtynės, apšviestos prožektoriais, Old Trafford stadione. Varžovai - "Bolton".

1966 m. - stadionas atnaujintas ir patobulintas Pasaulio čempionatui.

1974 m. - aplink aikštę pastatyta išorinė aptvara.

1996 m. - Europos čempionatui pastatyta šiaurinė tribūna

2003 m. - UEFA Čempionų lygos finalas, kuriame susitiko "AC Milan" ir "Juventus" ekipos

2006 m. - nauji kvadrantai padidina stadiono talpą iki 76 tūkstančių.

2008 m. - atidarytas Miuncheno tunelis, skirtas paminėti 'Busby Babes'Kambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu