•

Naujienos

„Manchester United“ „Premier“ lygos sezoną užbaigė pergalingai

2016 m. gegužės 17 d. 21:10

Paskutiniajame, XXVIII „Premier“ lygos ture, „Manchester United“ futbolininkai 2015 – 2016 metų sezoną užbaigė pergalingai. „United“ namuose rezultatu 3 – 1 nugalėjo „Bournemouth“ ekipą ir turnyrinėje lentelėje užėmė penktąją vietą. Ši pozicija garantuoja vietą Europos lygos turnyre.

Pirmasis kėlinys nieko gero nežadėjo. Vyravo pasyvus, pozicinis futbolas be pavojingesnių epizodų. Žaidimas didžiąją dalį laiko vyko aikštės viduryje, o kamuolį kontroliavo aikštės šeimininkai. Tuo metu „Bournemouth“ žaidė aiškiu antru numeriu bei didesnių puolamųjų veiksmų nerodė.

Šeimininkai turėjo keletą progų suregzti pavojingesnę pusprogę, tačiau ir tam trūko tikslumo. Pirmąjį smūgį ir bene pavojingesnį momentą „United“ sukūrė 32-ąją minutę, kai Michaelas Carrickas atliko smūgį po Wayne‘o Rooney perdavimo, tačiau kamuolį sugavo svečių vartininkas A. Federici.

Savąjį šansą sukūrė ir „Bournemouth“, tačiau sėkmingai gynyboje sužaidęs Chrisas Smallingas smūgį blokavo.

Kaip bebūtų kėlinį „Raudonieji Velniai“ užbaigė pakiliai. 43-iąją rungtynių minutę po puikios bei gražios kombinacijos įvartį pelnė W. Rooney. Iš pradžių Juanas Mata ir Anthony Martialis sužaidė sienele, o prancūzo perdavimą tarp kojų praleidęs Marcusas Rashfordas paliko kamuolį W. Rooney, kuris be problemų nuginklavo svečių vartus. Puolėjui tai buvo 100-asis įvartis „Premier“ lygoje, rungtyniaujant „Old Trafford“ stadione.

Antrasis kėlinys prasidėjo kiek aktyviau. Iš pradžių po lengvos sumaišties „United“ baudos aikštelėje smūgį atliko „Bournemouth“ futbolininkai, o po kelių akimirkų šeimininkai įsiveržė į „Vyšnių“ baudos aikštelę, kurioje Juanas Mata buvo pargriautas. Vis dėlto, rungtynių arbitras 11-os metrų baudinio neskyrė.

55-ąją minutę M. Carrickui trūko itin nedaug iki įspūdingo įvarčio. Saugas paleido tolimą šūvį, tačiau kamuolys atsimušė į vartų skersinį.

Po kelių minučių praūžė dar viena šeimininkų atakų audra. Iš pradžių kamuolį prie galinės vartų linijos išsaugojo ir perdavimą Juanui Matai atliko Jesse Lingardui. Ispano smūgis buvo blokuotas bei atšoko A. Martialiui, kuris atliko perdavimą M. Rashfordui. Anglas atliko silpną, tačiau tikslų smūgį, bet kamuolys išriedėjo į kampinį. Po pakelto kampinio smūgį tarsi iš patrankos atliko Antonio Valencia. Vis dėlto A. Federici pirštų galais sugebėjo smūgį nukreipti už savų vartų. Galų galę šį šturmą vainikavo Ch. Smallingo smūgis galva.

Po kelių akimirkų A. Federici darbavosi dar kartą. J. Mata suklaidino „Bournemouth“ gynėjus bei atliko smūgį, tačiau australas su šia užduotimi susidorojo puikiai.

Galų gale įvartis pribrendo 74-ąją minutę. W. Rooney atliko aukštą perdavimą į baudos aikštelę, kur A. Valencia galva kamuolį atmetė M. Rashfordui, kuris vienu lietimu pramušė „Bournemouth“ gynybos liniją su A. Federici priešakyje.

Galutinę vinį į svečių karstą įkalė po keitimo pasirodęs Ashley Youngas. Prie įvarčio dar kartą svariai prisidėjo W. Rooney atlikęs preciziškai tikslų perdavimą po kurio, A. Youngas atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką bei pelnė trečiąjį „United“ įvartį.

Kaip bebūtų paguodos įvartį pelnė ir svečiai. Chrisas Smallingas po vieno iš „Bournemouth“ smūgio kyštelėjo savo koją ir nukreipė kamuolį į savo vartus. Apmaudžiausia šioje situacijoje yra tai, jog šis įvartis atėmė „Auksinės pirštinės“ apdovanojimą iš „United“ vartų sargo Davido De Gea.

Iškart po šio įvarčio rungtynių arbitras paskelbė rungtynių pabaigą.

„Manchester United“ 3– 1 „Bournemouth“

43‘ [1-0] W. Rooney (A. Martial)

74‘ [2-0] M. Rashford (A. Valencia)

87‘ [3-0] A. Young (W. Rooney)

90+3‘ [3-1] Ch. Smallingas (į savus vartus)

Keitimai:

„Man Utd“:

75’ A. Herrera (J. Mata)

79’ M. Depay (M. Rashford)

84‘ A. Young (A. Martial)

„Bournemouth“:

67’ M. Gradel (M. Pugh)

67’ B. Afobe (J. King)

79’ L. Grabban (C. Wilson)