Profilis


Sekančios rungtynės

2020 m. kovo 12 d. 19:55
Europos lyga
?
 - 
?

Paskutinės rungtynės

2020 m. kovo 8 d. 18:30
Premier lyga
2
 - 
0

Paskutinės forumo žinutės


Rezultatyviausi spėlionės dalyviai

Vartotojas
Taškai

19
OCB
12
1

Apklausa

Ar vertėtų MU palikti O. G. Solskjaerį trenerio poste po sezono?

  •  
  •  
  •  Naujienos

„Manchester United“ ir „Liverpool“ taktikų palyginimai

„Manchester United“ ir „Liverpool“ taktikų palyginimai

2017 m. sausio 13 d. 22:17

Artėjant „Manchester United“ ir „Liverpool“ dvikovai apžvelkime abiejų komandų taktikas ir palyginkime žaidimo stilius, kurie yra ganėtinai skirtingi.


„Liverpool“ šį sezoną pradėjo sau būdingu stiliumi – pelnydami daugiau įvarčių nei oponentai, kai rezultatu 4 – 3 buvo pasiekta pergalė prieš „Arsenal“. Vis dėlto, jau kitose rungtynėse „Raudonieji“ netikėtai suklupo prieš „Burnley“ ir nusileido jiems rezultatu 0 – 2. Paminėti galime ir pralaimėtas rungtynes gruodžio pradžioje prieš „Bournemouth“ rezultatu 3 – 4.


Jurgeno Kloppo auklėtiniai taip pat penkis kartus sužaidė lygiosiomis – prieš „Tottenham“, „Manchester United“, „Southampton“, „West Ham“ ir „Sunderland“. Tokie rezultatai leidžia „Liverpool“ klubui būti antroje vietoje ir atsilikti nuo „Chelsea“ penkiais taškais.

 


S. Mane pergalingose rungtynėse prieš „Arsenal“ buvo itin svarbus

 

Tuo metu Jose Mourinho savo vadovavimą „Raudoniesiems Velniams“ pradėjo trejomis pergalėmis iš eilės, tačiau puikūs rezultatai greitai buvo pakeisti pralaimėjimais „Manchester City“ ir „Watford“ komandoms. Vėliau sekė puiki pergalė prieš „Leicester City“ rezultatu 4 – 1, bet ir tai nesugrąžino „United“ į pergalių kelią – su „Liverpool“ buvo sužaistos blankios lygiosios, o Londone prieš vietos „Chelsea“ ekipą patirtas pažeminimas rezultatu 0 – 4.
 


Šiuo metu „United“ yra pasiekę šešias pergales iš eilės

 

Vis dėlto, panašu, jog J. Mourinho ir „United“ atrado pergalės receptą, mat ekipa jau yra laimėjusi šešias rungtynes iš eilės ir kvėpuoja į nugarą praktiškai visoms aukščiau esančioms ekipoms.


Tačiau kaip atrodo abiejų komandų demonstruojamas žaidimo stilius? Pažvelkime į tai pasitelkę statistiką.

 

Puolimas


„Liverpool“ šiame sezone puolant jaučiasi gana laisvai ir didelių problemų, tą įrodo ir statistikos grafos, kuriose „Raudonieji“ praktiškai visose sferose yra pranašesni nei „United“.


Nepaisant to, jog abi ekipos atlieka po maždaug šešis smūgius į vartų plotą, „Liverpool“ pelnant įvarčius yra kur kas efektyvesni.


Liverpulio klubas šiuo metu yra pelnęs 42 įvarčius, tuo metu „United“ – 31. „Liverpool“ taip pat yra dvigubai pavojingesni už baudos aikštelės ribų, kur yra pelnę jau septynis įvarčius, kai Mančesterio ekipa – tris.

 


„United“ (raudona spalva) ir „Liverpool“ (juoda spalva) puolimo statistikos palyginimas
 


Taip pat yra penkis kartus didesnė tikimybė, jog būtent „Liverpool“ bus apdovanoti 11-os metrų baudiniu, kurių jau yra atlikę penkis, o „United“ vos vieną. Vienintelį 11-os metrų baudinį realizavo Zlatanas Ibrahimovičius pergalingose rungtynėse prieš „Southampton“ rezultatu 2 – 0 rugpjūčio mėnesį.


J. Kloppo auklėtiniai taip pat yra pelnę daugiau įvarčių galva ir yra sukūrę daugiau galimybių pelnyti įvartį, tuo metu „United“ yra pranašesni tik nuošalių ir smūgiais ne į vartų plotą statistikose.


Gynyba


Savo ruožtu „United“ statistiškai yra kur kas pranašesni gynyboje. „Liverpool“ yra praleidę 23-is įvarčius, kai „Raudonieji Velniai“ tik 19.


Simone‘as Mignolet susigrąžino pagrindinio vartininko statusą po to, kai Loris Karius buvo pasodintas ant suolo, kai padarė kelias grubias klaidas, lėmusias prarastus „Liverpool“ taškus. Tuo metu kiti komandos draugai kaip Dejanas Lovrenas, Nathanielis Clyde‘as ar Lucas nevengė dalinti dovanėlių savo varžovams.
 


Taip pat palyginta komandų statistika ir gynyboje
 


Iš pateiktos statistikos matome, kad labiau tikėtina yra, jog įvartį praleis „Liverpool“ bei dvigubai didesnė tikimybė, jog jie padarys klaidą, kuri nuves „United“ prie įvarčio.


Davidas De Gea yra atrėmęs daugiau smūgių nei abu „Liverpool“ vartininkai kartu sudėjus, ispanas taip pat savo vartus „sausus“ yra išlaikęs septynis kartus, kai „Raudonųjų“ duetas – šešis.
 


D. De Gea ir toliau demonstruoja užtikrintą sportinę formą

 

„United“ taip pat nežymiai lenkia savo varžovus pagal laimėtas asmenines dvikovas, oro dvikovas ir perimtus kamuolius per rungtynes. Tačiau J. Mourinho auklėtiniai turi didesnių problemų su disciplina – 46 geltonos kortelės ir vienas išvarymas iš aikštės, palyginus su „Liverpool“ 30 geltonų kortelių.

 

Perdavimai ir darbo etika


„Liverpool“ šiame sezone yra užfiksavę didesnį kiekį lietimų nei „United“ daugumoje aikštės vietų. Išimtimi galime laikyti tik kairįjį kraštą ir gynybinę vidurio zono, kurią kontroliuoja Anderis Herrera, Paulis Pogba ir Michaelas Carrickas.

 


„United“ (raudona spalva) ir „Liverpool“ (juoda spalva) aktyvumo žemėlapis
 


J. Kloppo auklėtiniai taip pat yra nubėgę 2 342 kilometrus ir atlikę 11 941 sprintą bei pirmauja visoje lygoje pagal šiuos rodiklius. Palyginimui – „United“ pagal nubėgtą atstumą yra paskutiniai (2 128 km) ir tik 15-i pagal atliktų sprintų kiekį (9 939)


Abi ekipos yra atlikusios panašų kiekį sėkmingų perdavimų, apgaulingų judesių bei apylygiai valdo kamuolio kontrolę. Ryškesnis skirtumas matomas aukštų perdavimų srityje, kurių „United“ vidutiniškai per rungtynes atlieka po 4.6 lyginant su „Liverpool“ 2.8 aukštais perdavimais per rungtynes.

 


Bendrinės statistikos sferų palyginimas

 


Ne ką mažiau svarbūs yra ir patys futbolininkai, taigi apžvelkime ir juos.


A. Valencios pažeidžiamumas?


Vienas iš labiausiai stebinančių futbolininkų „United“ gretose šiame sezone yra Antonio Valencia, kuris žaidžia fantastišką sezoną, kuris praktiškai be niekieno pagalbos dažnai drasko dešinįjį varžovų kraštą.


Čia taip pat galime įžvelgti kontrastus tarp „United“ krašto gynėjų. Jeigu Daley Blindas yra tas žaidėjas, kuris pasaugos kitų nugaras, tai A. Valencia visiškai kito tipo futbolininkas – jis mėgsta pasijungti į atakas. Tai reiškia, jog pakankamai dažnai jis atsidurs krašto puolėjo pozicijoje ir už savęs paliks skylę, nes Henrikhas Mkhitaryanas ar Juanas Mata dažniausiai persigrupuoja į aikštės vidurį.
 


Ar A. Valencios stiprioji pusė gali tapti Achilo kulnu?

 

Dėl tokio išsidėstymo gali atsirasti taip norimos erdvės „Liverpool“ puolėjams. Jeigu jie perims kamuolį „United“ atakos metu, jie turėtų kontratakuoti būtent per dešinįjį kraštą. Nebūčiau nustebęs, jog J. Kloppas savo auklėtiniams tai jau minėjo, nes dešiniojo krašto zona gali tapti lemtinga. „Liverpool“ puolėjai pasileidę dešiniuoju kraštu pritrauktų Philo Joneso dėmėsį, kuris turėtų palikti erdvę gynybos viduryje. Tai yra tai už ko „Liverpool“ gali užsikabinti.


J. Hendersono svarba


Kai kalba pasisuka apie „Liverpool“ dažniausiai minimos yra Adamo Lallanos, Philippe‘o Coutinho, Roberto Firminho pavardės, tačiau vienas iš kertinių žaidėjų yra Jordanas Hendersonas.


J. Kloppui belika tikėtis, jog jis galės rungtyniauti, nes jis yra tas žmogus, kuris saugo Joelį Matipą ir Dejaną Lovreną. Zona, kuri yra priekyje gynėjų yra labai sudėtingas sprendimas vidurio gynėjams.


Kyla klausimas ką daryti? Ar jie kils aukštyn į tas zonas, tačiau paliks save nežinomybėje ir rizikuos prisižaisti su „United“ greičiu, kurį jie turi puolime? Ar jie pasiliks giliau ir leis Zlatanui Ibrahimovičiui įvedinėti kitus komandos draugus?


Jeigu į šią zoną pridėtume J. Hendersoną pamatytume, jog jis suteikia savo gynėjams labai gerą užnugarį. Bus įdomu pamatyti kaip tai veiks. „Man J. Hendersonas yra vienas svarbiausių „Liverpool“ žaidėjų ir apie tai negali būti jokių diskusijų.“, - tvirtina apžvalgininkas Danny Higginbothamas.

 


 J. Hendersonas


 

M. Carricko rolė


Pastaruoju metu vyksta nemažai diskusijų susijusių apie „Manchester United“ ir Michaelą Carricką. Visas žaidimas eina per jį. Jis išspaudžia geriausias savybes iš žaidėjų, kurie yra aplink jį ir leidžia pilnai atsiskleisti Pauliui Pogbai, Anderiui Herrera, Juanui Matai ir Henrikhui Mkhitaryanui, kurie jungiasi į puolimą ir padeda Z. Ibrahimovičiui.


Įdomu kaip „Liverpool“ bandys su tuo susidoroti. Vienas dalykas, kurio J. Kloppas nenori tai leisti M. Carrickui priimti kamuolį aikštės gilumoje.

 


Pastarąsias savaites M. Carrickas yra kertinė  „United“ figūra

 

„Nebūčiau nustebęs, jei J. Kloppas savo žaidėjams pasakė, jog kai „United“ kontroliuoja kamuolį gilumoje ir su juo yra M.Carrickas, žaidėjai pradėtų dengti savo žmones, kad jį tokiu būdu galėtų pristabdyti, nes jis yra tas žmogus, kuris pradeda visas „United“ atakas“, - teigė D. Higginbothamas.


„Jie naudos aukštą presingą, tačiau manau bus zonų aikštės viduryje, kurioje bus suteikiama daugiau laisvės. Manau, jog J. Kloppas lieps futbolininkams naudoti spaudimą, bet jeigu jis bus įveiktas, tokiu atveju „Liverpool“ futbolininkai persigrupuos ir nusileis žemyn, į gilesnes pozicijas, jog galėtų užkirsti kelią „United“ atakoms.“


„Tai bus ypatingos rungtynės ir aš jų negaliu sulaukti. Abu treneriai yra puikūs taktikai, vadovaujantys komandoms galinčioms sukelti daug rūpesčių viena kitai, o svarbiausia yra tai, jog abi ekipos bus įsitikinusios, jog privalo laimėti.“, - reziumavo apžvalgininkas.

Autorius: Giggsy


Parama svetainei


1. Parašykite SMS žinutę su kodu IV CHAINAS. Tarp žodžių IV ir CHAINAS palikite tarpą, rašyti galite didžiosiomis arba mažosiomis raidėmis (pvz., iv chainas).

2. Žinutę išsiųskite vienu iš šių numerių.

Tel. nr. Žinutės kaina
1679 3 Lt
1654 2 Lt
1656 1 Lt


3. Visi Jūsų sumokėti pinigai (3 Lt, 2 Lt arba 1 Lt) bus iš karto padovanoti mūsų svetainės talpinimo paslaugos pratęsimui apmokėti, o jūs gausite patvirtinimą, kad žinutė sėkmingai pasiekė tikslą.

Detalesnė informacija


Komentarai:

Giggsy
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
prieš 1743 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: David De Gea

Rekomenduoju prieš skaitant antrą straipsnio dalį (prasideda nuo Valencios) peržiūrėti šitą video: http://www.skysports.com/watch/video/sports/football/teams/manchester-united/10727379/man-utd-liverpool-tactics bus paprasčiau orientuotis, ką esu parašęs. Tik nežinau ar gyvenantiems už UK ribų veiks. Aš bandžiau pasileisti tai Sky neprašė prisijungti, tai tikiuosi, jog visiems bus prieinama. Šiandien jau nieko nebeįkelsiu, rytoj tikrai bus apžvalga ir gal dar kas nors, jei atrasiu.
torrent
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
prieš 1743 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: - - -

visigi nejuokavai kad iseisi su trenksmu kas liecia carrick tai jis tikros man utd smegenys o apie ta spaudima carricko ar aplinkiniu isrankiojima jau ne pirma karta kalbama pries rimtesnes rungtynes. deja bet carrick jau nebe jaunuolis ir spaudziamas lengvai nesutrinka o ir atkirsti pogba ir herrera nuo jo yra kazkas is misijos neimanoma. dabar kai jau vidurys baigia susizaisti tenka konstatuoti kad turim viena geresniu midfieldo saugu trejeta pasaulyje. is tiko idomi situacija laukia desiniame kraste. kazin ar mou leis rasforda taip nuimdamas nasta nuo valencijos peciu ar tiesiog lieps maziau listi i prieki ir palikti erdves mikiui. visgi laukia puiki futbolo doze sekmadieni kur jau bus galima statyti kazka ant jau esamu pamatu jei paimam liverpooli tai turim visai realius sansus pratesti ispudinga serija nes tvarkarastis tam daugiau nei palankus
GK
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
GK
prieš 1743 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: - - -

Martial vietoje Matos butinai reik leist,nes kitaip ji uzdusins Clyne,geriau nuo kokios 60min ji leist.Miki keistu Rashfordas,Martial Mata,tai visas rungtynes ant spaudimo butu.ziuresim,nusimato geras futbolas
GK
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
GK
prieš 1743 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: - - -

beto,tikiuosi vasara imsim Verratti butinai Carikui keisti.sakyciau net svarbiau nei Griezmanas.atakoje ir taip turim kas gali siausti.
torrent
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
prieš 1742 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: - - -

tai kad puolime realiai tik CF reikia o kitose pozicijose pasirinkimo netruksta
iksas
Nebuvo prisijungęs ilgiau nei 1 para
prieš 1742 dienų
Mėgstamiausias žaidėjas: - - -

Blindas pasaugos kitu nugaras - kazkaip neitiketinai skamba zinant, kad per ji kaip per sviesta visi bega
* komentuoti gali tik užsiregistravę ir prisijungę vartotojai


Kambariokų paieškos svetainė Europos futbolo naujienų svetainė FC Barcelona fanų svetainė Sporto rezultatai Futbolo naujienosRodyti juostą
  • Paremkite mus SMS žinute
  • Sekite ManUtd naujienų srautą
  • Susisiekite su mumis el. paštu